Invited groups |
2014Findlay High School Invitational 1 2014 Results - Findlay High School Invitational
Published by
Website:Click here Licensed to The University of Findlay HY-TEK's Meet Manager
The University of Findlay High School Invite - 1/18-19/2014
Division I
Malcolm Athletic Center - Findlay, OH
Results
Girls D1 60 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Funchess, Dominique 12 Detroit Chee 7.92q 2
2 Goff, Ally Elite Perform TC 8.03q 5
3 Douglas, Shae 8 Pickerington 8.13q 1
4 Bolden, Davonne Elite Perform TC 8.16q 4
5 Wilkes, Alexis 12 Springfield- 8.19q 4
6 Allen, Shelby Elite Perform TC 8.25q 5
7 Young, Chantalia 12 Unattached 8.27q 3
8 Gross, Mackenzie Elite Perform TC 8.41q 3
9 Colbert, Jasmine 9 Whitmer 8.47 3
10 Webster, Chelsey 12 Colonel Craw 8.49 5
11 Myles, Breanna 11 Withrow 8.52 1
12 Bertles, Sara 11 Centerville 8.54 1
13 Barber, Kaitlyn 12 Whitmer 8.60 3
14 Jackson, Kourtney 11 Thurgood Mar 8.63 4
15 King, Erica 9 Whitmer 8.71 1
16 Greene, Jazzlynn 12 Mansfield Se 8.73 2
17 Champ, Karrington 12 Centerville 8.84 1
18 Merriweather, Tamar 11 Withrow 8.90 5
19 Field, Jadin Elite Perform TC 8.91 2
20 Grace, Alexis 11 Notre Dame A 8.92 2
21 Koge, Kendra 10 Colonel Craw 9.04 2
22 Williams, Dakyrah 11 Centerville 9.06 2
23 King, Niya 11 Sylvania Sou 9.13 3
24 Peoples, Deanna 12 Springfield- 9.19 5
25 Spears, Alyssa 10 Colonel Craw 9.33 1
26 Kingdom, Sammy 11 Seton 9.36 4
27 Swain, Diamond 9 Whitmer 9.41 2
28 Thompson, Cimyrah 12 Hughes Cente 9.43 4
28 Hodges, Camaria 12 Springfield- 9.43 5
30 Barton, Jessica 9 Centerville 9.56 1
31 Erwin, Riley 11 Colonel Craw 9.69 4
32 Harrison, Ny'Shalae 12 Hughes Cente 9.71 3
33 Jones, Nicole 12 Colonel Craw 9.89 5
34 Khalfani, Kamari 12 Hughes Cente 10.51 3
Girls D1 60 Meter Dash
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Funchess, Dominique 12 Detroit Chee 7.89 (7.8809)
2 Goff, Ally Elite Perform TC 7.89 (7.8822)
3 Wilkes, Alexis 12 Springfield- 8.06
4 Bolden, Davonne Elite Perform TC 8.09
5 Douglas, Shae 8 Pickerington 8.11
6 Young, Chantalia 12 Unattached 8.13
7 Allen, Shelby Elite Perform TC 8.29
8 Gross, Mackenzie Elite Perform TC 8.48
Girls D1 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Goff, Ally Elite Perform TC 26.12 1
2 Terry, Ashlynn 12 Detroit Chee 26.13 1
3 Bolden, Davonne Elite Perform TC 26.63 1
4 Renfroe, London 12 Intensity Tr 27.01 1
5 Young, Chantalia 12 Unattached 27.74 1
6 Gross, Mackenzie Elite Perform TC 27.94 1
7 Barber, Kaitlyn 12 Whitmer 28.24 3
8 Barwiler, Chelsey 10 Sylvania Sou 28.30 3
9 Cotton, Crystal 10 Detroit Chee 28.37 2
10 Myles, Breanna 11 Withrow 28.80 3
11 Haritos, Anna Elite Perform TC 28.89 2
12 Torok, Maria 11 Seton 28.96 2
13 Webster, Chelsey 12 Colonel Craw 29.04 3
14 Colbert, Jasmine 9 Whitmer 29.28 3
15 King, Erica 9 Whitmer 29.58 4
16 Schaefer, Jillian 10 Notre Dame A 30.07 2
17 Merriweather, Tamar 11 Withrow 30.23 4
18 Field, Jadin Elite Perform TC 30.42 2
19 Sullivan, Madison 10 Hughes Cente 30.44 6
20 Zarnick, Danielle 9 Unattached 30.85 4
21 Spears, Alyssa 10 Colonel Craw 31.48 6
22 Koge, Kendra 10 Colonel Craw 31.54 6
23 Erwin, Riley 11 Colonel Craw 32.32 6
24 Preston, Kayla 10 Notre Dame A 32.61 5
25 Swain, Diamond 9 Whitmer 32.79 5
26 Duhart, Myranda 10 Notre Dame A 33.20 5
27 Mckenzie, Chanel 12 Hughes Cente 34.62 6
Girls D1 400 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Bolden, Davonne Elite Perform TC 1:01.31 1
2 Young, Chantalia 12 Unattached 1:05.73 2
3 Flora, Chloe 10 Unattached 1:06.15 1
4 Myles, Breanna 11 Withrow 1:06.80 2
5 Bertles, Sara 11 Centerville 1:07.98 2
6 Zarnick, Danielle 9 Unattached 1:08.21 2
7 Schaefer, Jillian 10 Notre Dame A 1:09.19 2
8 Merriweather, Tamar 11 Withrow 1:10.64 2
9 Brown, Richera 12 Springfield- 1:11.01 3
10 Smith, Alicia 9 Springfield- 1:13.65 3
11 Goddard, Sara 11 Foter Track 1:13.77 3
12 Wilkes, Alexis 12 Springfield- 1:15.59 1
13 Grace, Alexis 11 Notre Dame A 1:16.15 4
14 Preston, Kayla 10 Notre Dame A 1:17.83 4
15 Hodges, Camaria 12 Springfield- 1:17.89 3
16 Duhart, Myranda 10 Notre Dame A 1:18.58 3
17 Barton, Jessica 9 Centerville 1:18.82 4
18 Betts, Tatyana 12 Hughes Cente 1:20.61 5
19 Latimer, Liniah 10 Hughes Cente 1:24.39 5
-- Renfroe, London 12 Intensity Tr FS 1
-- Tracy, Jenna 9 Centerville DQ 4 Cut in too soon
Girls D1 800 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Haritos, Anna Elite Perform TC 2:26.73
2 Flora, Chloe 10 Unattached 2:34.77
3 Liedel, Bailey Elite Perform TC 2:38.00
4 Schaefer, Erin 11 Notre Dame A 2:40.09
5 Eads, Allysen 11 Detroit Chee 2:41.11
6 Zarnick, Danielle 9 Unattached 2:41.15
7 Hirlinger, Gabriel 11 Seton 2:42.83
8 Laiveling, Audrey 9 Seton 2:46.82
9 Hess, Olivia 11 Seton 2:47.43
10 Brown, Kaylie 12 Seton 2:47.45
11 Pace, Abby 12 Seton 2:48.84
12 White, Michaela 9 Detroit Chee 2:55.49
13 Flora, Brooklyn -- Unattached 2:56.45
14 Kosek, Emma 9 Whitmer 2:57.68
15 Visconti, Maria 10 Seton 2:57.89
16 Kosek, Ellie 9 Whitmer 2:58.05
17 Beeler, Cassidy 9 Unattached 2:58.07
18 Myles, Celeste 11 Withrow 2:58.34
19 Rieskamp, Jessica 11 Seton 2:58.50
20 Heisel, Maria 9 Seton 3:09.16
21 Ward, Vanessa 10 Trotwood-Mad 3:09.92
22 Kinkead, Katlynn 12 Ponitz 3:11.25
23 Borer, Maddie 10 Foter Track 3:12.60
24 Moore, Sammie 10 Seton 3:13.07
25 Macharia, Kara 10 Detroit Chee 3:16.21
26 Phan, Phuong 11 Seton 3:21.53
27 King, Carrington 9 Detroit Chee 3:25.81
28 Harris, Diamond 10 Hughes Cente 3:42.69
Girls D1 1 Mile Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Kohls, Kelsey 11 Centerville 5:35.12
2 Walsh, Kelli Unattached 5:36.75
3 Eads, Allysen 11 Detroit Chee 5:43.75
4 Flora, Chloe 10 Unattached 5:45.78
5 Hirlinger, Gabriel 11 Seton 5:46.92
6 Malchow, Taylor 10 Centerville 5:49.95
7 Rintoul, Melissa 10 Centerville 5:50.42
8 Culberg, Cait 11 Centerville 5:52.96
9 Liedel, Bailey Elite Perform TC 5:55.11
10 Eggert, Nicole 11 Centerville 6:00.99
11 Hess, Olivia 11 Seton 6:01.92
12 Hecht, Abby 11 Centerville 6:02.39
13 Genson, Katarina 9 Notre Dame A 6:03.15
14 Quinlin, Katie 10 Centerville 6:04.61
15 Butkus, Grace 11 Centerville 6:08.95
16 Beeler, Cassidy 9 Unattached 6:10.59
17 Kinkead, Katlynn 12 Ponitz 6:11.63
18 Drew, Laura 9 Centerville 6:13.36
19 Pace, Abby 12 Seton 6:17.28
20 King, Carrington 9 Detroit Chee 6:17.54
21 Flora, Brooklyn -- Unattached 6:20.52
22 Verhoff, Haylee 9 Anthony Wayne 6:31.14
23 Rieskamp, Jessica 11 Seton 6:38.58
24 Thompson, Cimyrah 12 Hughes Cente 6:51.38
25 Myles, Celeste 11 Withrow 6:51.50
26 Ward, Vanessa 10 Trotwood-Mad 6:53.41
27 White, Michaela 9 Detroit Chee 6:56.35
28 Harris, Diamond 10 Hughes Cente 8:24.90
Girls D1 3200 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Lanning, Sasha 11 Bowling Gree 12:45.62
2 Baker, Sarah 12 Madison Comp 12:53.71
Girls D1 60 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Goff, Ally Elite Perform TC 8.89q 1
2 Allen, Shelby Elite Perform TC 9.78q 2
3 Jackson, Kourtney 11 Thurgood Mar 10.41q 2
4 Johnson, Larissa 12 Centerville 10.42q 2
5 Field, Jadin Elite Perform TC 10.65q 1
6 Haritos, Anna Elite Perform TC 10.69q 2
7 Jones, Nicole 12 Colonel Craw 11.31q 1
8 Magoffin, Abby 9 Centerville 11.46q 2
9 Hetzel, Gabby 10 Colonel Craw 11.54 1
10 Wilson, Ray'chel 11 Notre Dame A 12.14 1
11 Smith, Alicia 9 Springfield- 12.31 2
Girls D1 60 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Goff, Ally Elite Perform TC 8.85
2 Allen, Shelby Elite Perform TC 9.77
3 Field, Jadin Elite Perform TC 10.51
4 Johnson, Larissa 12 Centerville 10.59
5 Haritos, Anna Elite Perform TC 10.73
6 Magoffin, Abby 9 Centerville 11.38
7 Jones, Nicole 12 Colonel Craw 12.46
Girls D1 4x200 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Detroit Cheetah TC Inc. 1:50.28
2 Thurgood Marshall 1:55.99
3 Centerville 1:56.24
4 Colonel Crawford 2:06.50
5 Centerville 'B' 2:07.18
Girls D1 4x400 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Detroit Cheetah TC Inc. 4:24.76
2 Seton 4:40.43
3 Thurgood Marshall 5:02.72
Girls D1 4x800 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Seton 11:40.56
Girls D1 High Jump
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Broner, Nicole 12 Centerville 4-08.00 1.42m
2 Schoster, Anna 10 Seton 4-06.00 1.37m
2 Allen, Paige Elite Perform TC 4-06.00 1.37m
2 Carroll, Erin 11 Notre Dame A 4-06.00 1.37m
Girls D1 Pole Vault
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Horrigan, Maria 11 Bowling Gree 11-00.00 3.35m
2 Barber, Kaitlyn 12 Whitmer 10-06.00 3.20m
3 Hetzel, Gabby 10 Colonel Craw 8-06.00 2.59m
4 Johnson, Samantha 12 Liberty-Bent 8-06.00 2.59m
5 Shepherd, Mackenzie 11 Hardin North 8-00.00 2.43m
6 Carter, Alex 11 Colonel Craw 8-00.00 2.43m
7 Bartolet, Samantha 12 Whitmer 7-06.00 2.28m
-- Arce, Katie 12 Findlay NH
Girls D1 Long Jump
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Allen, Shelby Elite Perform TC 5.30m 17-04.75
2 Broner, Nicole 12 Centerville 5.11m 16-09.25
3 Gross, Mackenzie Elite Perform TC 4.81m 15-09.50
4 Horrigan, Maria 11 Bowling Gree 4.68m 15-04.25
5 Wilson, Ray'chel 11 Notre Dame A 4.32m 14-02.25
5 Lyons Glashauser, Peyton 12 Whitmer 4.32m 14-02.25
7 Schaefer, Jillian 10 Notre Dame A 4.29m 14-01.00
8 Rose, Tayler 11 Unattached 4.24m 13-11.00
9 Gasiorowski, Hayley 10 Whitmer 4.19m 13-09.00
10 Schoster, Anna 10 Seton 4.01m 13-02.00
11 Kingdom, Sammy 11 Seton 3.99m 13-01.25
12 Carroll, Erin 11 Notre Dame A 3.97m 13-00.25
-- Lyons Glashauser, Emily 10 Whitmer FOUL
Girls D1 Triple Jump
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Allen, Shelby Elite Perform TC 11.56m 37-11.25
2 Broner, Nicole 12 Centerville 9.83m 32-03.00
3 Johnson, Larissa 12 Centerville 9.58m 31-05.25
4 Wilson, Ray'chel 11 Notre Dame A 9.30m 30-06.25
5 Lyons Glashauser, Peyton 12 Whitmer 8.95m 29-04.50
6 Lyons Glashauser, Emily 10 Whitmer 8.94m 29-04.00
7 Carroll, Erin 11 Notre Dame A 8.84m 29-00.00
8 Gasiorowski, Hayley 10 Whitmer 8.73m 28-07.75
Girls D1 Shot Put
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Aversch, Holly 11 Leipsic 39-06.00 12.03m
2 Mackey, Teria 12 Wayne 36-10.00 11.22m
3 Glendhill, Shelby 12 Colonel Craw 34-11.00 10.64m
4 Mays, Ciera 12 Withrow 32-11.00 10.03m
5 Pauley, Carrol 9 Riverdale 32-00.00 9.75m
6 Hahn, Ellie 12 Seton 31-02.00 9.49m
7 Aikens, Rachael 12 Wayne 30-05.00 9.27m
8 Simon, Reshanna 10 Centerville 29-11.00 9.11m
9 Mascall, Kandis 12 Wayne 29-08.00 9.04m
10 Trotman, Shoshana Isis 10 Centerville 28-01.00 8.55m
11 Herzer, Taylor 12 Wayne 27-01.00 8.25m
12 Krotzer, Megan 11 Whitmer 26-08.00 8.12m
13 Smelcher, Livie 9 Liberty-Bent 26-01.00 7.95m
14 Konicki, Brooke 11 Centerville 25-11.00 7.89m
15 Wooten, Brianna 9 Unattached 24-00.00 7.31m
16 Douglas, Abigail 11 Springfield- 21-09.00 6.62m
17 Hahn, Abbie 10 Seton 16-05.00 5.00m
18 Johnson, Ciarrah 10 Wayne 16-01.00 4.90m
Girls D1 Weight Throw
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Mackey, Teria 12 Wayne 43-11.50 13.39m
2 Pauley, Carrol 9 Riverdale 42-02.75 12.87m
3 Aikens, Rachael 12 Wayne 40-02.00 12.24m
4 Aversch, Holly 11 Leipsic 39-00.75 11.90m
5 Trotman, Shoshana Isis 10 Centerville 37-01.00 11.30m
6 Smelcher, Livie 9 Liberty-Bent 33-03.50 10.14m
7 Simon, Reshanna 10 Centerville 31-08.25 9.65m
8 Mascall, Kandis 12 Wayne 29-07.00 9.01m
9 Herzer, Taylor 12 Wayne 27-00.50 8.24m
10 Hall, Jordan 12 Centerville 24-09.00 7.54m
11 Wooten, Brianna 9 Unattached 21-02.00 6.45m
Boys D1 60 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Taylor, Damarius 11 Thurgood Mar 7.21q 5
2 Wright, Myles Elite Perform TC 7.32q 2
3 Boyd, Djuan 12 Thurgood Mar 7.36q 7
4 Hardison, Marshawn 12 Springfield- 7.38q 7
4 Jones, Kameron 11 Unattached 7.38q 3
6 Miller, Tylor 11 Whitmer 7.41q 6
7 Miles, Alex 10 Whitmer 7.48q 6
8 Smith, Donottis Elite Perform TC 7.49q 9
9 Anthony, Caleb 10 Centerville 7.53 2
10 Bell, Jamal 11 Whitmer 7.55 8
10 Bonfiglio, Andrew 12 St. Francis 7.55 1
12 Woods, Marcellous 10 Ponitz 7.59 5
13 Bakias, Brett 11 Colonel Craw 7.62 1
13 Nemeth, Al Whitmer 7.62 4
15 Jacocks, Davante 11 Mansfield Se 7.64 3
16 Steenbock, Josh 12 Springboro 7.65 9
16 Player, Andre 12 Thurgood Mar 7.65 2
18 Parker, Marvin 9 Mansfield Se 7.67 1
19 Fountain, Dane 12 Springfield- 7.68 3
19 Flom, Joseph 12 St. Francis 7.68 4
21 Crabtree, Vano 10 Centerville 7.71 4
22 Hale, Ryan 11 Centerville 7.72 8
23 Baker, Keenan 11 Whitmer 7.73 5
23 Swarn, George -- Mansfield Se 7.73 7
23 Tucker, Terrell 12 Ponitz 7.73 2
26 Mcneil, Jahshua -- Withrow 7.75 7
27 Abdel-karim, Mohammed 10 Whitmer 7.77 8
27 Scott, Dalton 11 Colonel Craw 7.77 6
29 Wood, Austin Elite Perform TC 7.78 9
29 Hundley, Cole 12 Centerville 7.78 8
29 Green, Ashanti 10 St. Francis 7.78 5
29 Harmon, Grant 11 Centerville 7.78 3
33 Forshee, Zu 11 Bowling Gree 7.81 6
34 Bly, Austin 12 Whitmer 7.83 4
35 Lawrence, Anthony 10 St. Francis 7.84 5
36 Beach, Doryan 11 Withrow 7.85 3
37 Colbert, Royce 10 Whitmer 7.86 6
38 Banerjee, Neal 12 Centerville 7.87 4
39 Adams, Nick 12 Unattached 7.91 6
40 Urban, Isaac 9 Toledo Chris 7.93 3
41 Araya, Kristi 11 Withrow 7.97 2
42 Cowns, Kiante 10 Hughes Cente 7.98 6
42 Conger, Ryan 11 Centerville 7.98 8
44 Morgann, Kenny 12 Centerville 8.01 5
45 Jones, Jordan 12 Ponitz 8.02 6
46 Watts, Jordan 9 Thurgood Mar 8.09 9
47 Pitts, Damon 9 Thurgood Mar 8.16 5
48 Kocher, Owen 9 Colonel Craw 8.17 1
49 Corbin, Sam 12 St. Francis 8.23 7
50 Gulley, Logan 11 Colonel Craw 8.24 3
51 Harrod, Stuart 10 Centerville 8.30 7
52 Okonta, Alex 11 St. Francis 8.33 1
53 Landin, Kam 11 Colonel Craw 8.42 4
54 Harris, QuJohn 10 Mansfield Se 8.46 2
55 Hanna, Austin 12 Whitmer 8.78 9
56 Bankhead, James 9 Withrow 8.79 7
57 Perry, Mitch 12 Whitmer 9.08 9
58 Sullivan, Mackenzie 10 Hughes Cente 9.39 3
-- Brown, Bobby 10 Thurgood Mar FS 1
-- Gilbert, Albert 12 Hughes Cente FS 1
-- Willis, Najeeb 9 Withrow FS 1
Boys D1 60 Meter Dash
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Taylor, Damarius 11 Thurgood Mar 7.18 (7.173)
2 Smith, Donottis Elite Perform TC 7.18 (7.179)
3 Wright, Myles Elite Perform TC 7.20
4 Jones, Kameron 11 Unattached 7.35
5 Boyd, Djuan 12 Thurgood Mar 7.42
6 Miles, Alex 10 Whitmer 7.43
7 Miller, Tylor 11 Whitmer 7.47
8 Hardison, Marshawn 12 Springfield- 7.58
Boys D1 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Wright, Myles Elite Perform TC 23.24 1
2 Smith, Donottis Elite Perform TC 23.55 1
3 Taylor, Damarius 11 Thurgood Mar 23.57 1
4 Boyd, Djuan 12 Thurgood Mar 23.67 1
5 Steenbock, Josh 12 Springboro 23.88 1
6 Hollis, Daquarius Elite Perform TC 24.33 1
7 Armstrong, Earl 11 Sylvania Sou 24.42 3
8 Bowers, Ja'quan 11 Sylvania Sou 24.59 2
9 Bakias, Brett 11 Colonel Craw 24.70 3
10 Mays, Isaiah 12 Withrow 24.84 4
11 Woods, Marcellous 10 Ponitz 24.92 3
12 Brown, Bobby 10 Thurgood Mar 24.95 2
13 Reed, Marcus Elite Perform TC 25.10 2
14 Hardison, Marshawn 12 Springfield- 25.11 3
15 Miller, Elijah 10 Withrow 25.16 4
16 Lawrence, Jay 11 Sylvania Sou 25.19 3
17 Toward, Sam Elite Perform TC 25.37 4
18 Tucker, Terrell 12 Ponitz 25.55 6
19 Hall Jr., Bryant 12 Hughes Cente 25.56 4
20 Scott, Dalton 11 Colonel Craw 25.61 3
21 Gilbert, Albert 12 Hughes Cente 25.84 6
22 Wood, Austin Elite Perform TC 25.86 2
23 Fountain, Dane 12 Springfield- 26.11 4
24 Jones, Jordan 12 Ponitz 26.22 4
25 Adams, Nick 12 Unattached 26.61 5
26 Bardo, Lando Elite Perform TC 27.13 2
27 Pitts, Damon 9 Thurgood Mar 27.20 5
28 Cotsmire, Brock -- Colonel Craw 27.76 5
29 Corr, Thomas 10 Springfield- 28.21 6
30 Cureton, Raeshawn 12 Hughes Cente 28.34 6
31 Kocher, Owen 9 Colonel Craw 28.37 5
32 Bankhead, James 9 Withrow 30.98 6
Boys D1 400 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Boyd, Djuan 12 Thurgood Mar 52.20 1
2 Taylor, Damarius 11 Thurgood Mar 52.91 1
3 Armstrong, Earl 11 Sylvania Sou 53.93 1
4 Bryant, Jerry 12 Trotwood-Mad 54.19 3
5 Harmon, Grant 11 Centerville 54.25 2
6 Hollis, Daquarius Elite Perform TC 54.39 1
7 Anthony, Caleb 10 Centerville 55.08 1
8 Hale, Ryan 11 Centerville 55.37 2
9 Reed, Marcus Elite Perform TC 55.41 1
10 Gilbert, Derrick 12 Mansfield Se 55.59 2
11 St. John, David 11 St. Francis 55.62 2
12 Baugh, Jacob 11 St. Francis 55.75 2
13 Lawrence, Jay 11 Sylvania Sou 56.29 3
14 Jones, Kameron 11 Unattached 56.67 6
15 Miller, Elijah 10 Withrow 57.05 4
16 Hardison, Marshawn 12 Springfield- 57.87 3
17 Gudger, Tre'Vante 12 Ponitz 57.91 5
18 Gilbert, Albert 12 Hughes Cente 57.95 9
19 Banerjee, Neal 12 Centerville 58.00 4
20 Bonfiglio, Andrew 12 St. Francis 58.02 4
21 Crabtree, Vano 10 Centerville 58.11 6
22 White, Jason 11 St. Francis 58.14 6
23 Welch, Chad 11 Springfield- 58.45 4
24 Hasseltine, Joey 12 Centerville 58.79 3
25 Bardo, Lando Elite Perform TC 59.02 3
26 Taylor, Keantre 10 Trotwood-Mad 59.15 7
27 Okonta, Alex 11 St. Francis 59.22 5
28 Cowns, Kiante 10 Hughes Cente 59.58 9
29 Araya, Kristi 11 Withrow 59.82 7
30 Wright, Taron 12 Ponitz 1:00.09 9
31 Hundley, Cole 12 Centerville 1:00.22 5
32 Fountain, Dane 12 Springfield- 1:00.23 3
33 Sekerak, Justin 9 Springfield- 1:00.39 4
34 Morgann, Kenny 12 Centerville 1:00.78 7
35 Bernard, Tadar 9 Springfield- 1:00.87 5
36 Sutton, Kaz 11 Mansfield Se 1:01.02 2
37 Conger, Ryan 11 Centerville 1:01.18 4
38 Mcneil, Jahshua -- Withrow 1:02.02 6
39 Baugh, Zac 10 St. Francis 1:02.75 8
40 Jordan-binford, Keenan 11 Hughes Cente 1:03.10 8
41 Cotsmire, Brock -- Colonel Craw 1:03.29 7
42 Corr, Thomas 10 Springfield- 1:04.14 8
43 Mclemore, Nick 10 Trotwood-Mad 1:05.11 5
44 Pitts, Damon 9 Thurgood Mar 1:05.39 6
45 McDougal, Ahmontae 11 Trotwood-Mad 1:05.71 7
46 Crutcher, Aaron 10 Ponitz 1:06.62 9
47 Wyatt, Bryan 11 Trotwood-Mad 1:08.41 7
48 Bankhead, James 9 Withrow 1:12.10 8
49 Zarnick, Robert 9 Unattached 1:14.44 9
Boys D1 800 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Hayes, Frank 10 Sylvania Sou 2:04.22
2 Toward, Sam Elite Perform TC 2:05.15
3 Lanning, Noah 12 Bowling Gree 2:17.05
4 Fannon, Dean 11 Unattached 2:19.69
5 Messer, Andrew 11 Springfield- 2:22.69
6 Giesige, Dallas 10 Springfield- 2:24.57
7 Michel, David 11 St. Francis 2:25.20
8 Scott, Jamario 10 Withrow 2:28.32
9 Cureton, Raeshawn 12 Hughes Cente 2:29.09
10 Murphy, Jalynn 9 Trotwood-Mad 2:34.02
11 Lee, Sean 10 Trotwood-Mad 2:34.88
12 Bryant, Jerry 12 Trotwood-Mad 2:39.53
13 Jordan-binford, Keenan 11 Hughes Cente 3:06.86
14 Zarnick, Robert 9 Unattached 3:07.02
15 Taylor, Davis 11 Thurgood Mar 3:08.98
Boys D1 1 Mile Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Larkin, Ryan 12 Centerville 4:45.17
2 White, Jason 11 St. Francis 4:51.35
3 Williams, Sam 12 Centerville 4:55.28
4 Guillozet, Blake 12 Unattached 4:58.00
5 Maraldo, Ryan 12 St. Francis 5:02.31
6 Hughes, Zack 12 Centerville 5:04.42
7 Spiewak, Tyler 12 Centerville 5:08.58
8 Balster, Ben 11 Centerville 5:11.14
9 Baugh, Zac 10 St. Francis 5:13.53
10 Brown, Matt 11 Mansfield Se 5:15.13
11 Estrada, Aquiles 9 Foter Track 5:17.00
12 Long, Clay 11 Colonel Craw 5:18.08
13 Messer, Andrew 11 Springfield- 5:18.90
14 Scott, Jamario 10 Withrow 5:19.03
15 Mikesell, Alex 11 Centerville 5:22.07
16 Rao, Ishan 10 Centerville 5:26.01
17 Avila, Jesus 10 Whitmer 5:29.93
18 Spegele, Matthew 12 St. Francis 5:29.94
19 Fannon, Dean 11 Unattached 5:30.93
20 Meier, Alex 12 Unattached 5:36.62
21 Lehmkuhl, Nick 9 St. Francis 5:37.52
22 Murphy, Jalynn 9 Trotwood-Mad 5:42.67
23 Poling, Jacob 10 Trotwood-Mad 7:00.00
Boys D1 3200 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Kaiser, Mitch 10 St. Francis 10:47.03
2 Halicek, Eric 11 St. Francis 10:52.58
3 King, Brandon 12 Thurgood Mar 10:58.42
4 Estrada, Aquiles 9 Foter Track 11:51.19
5 Hunter, Brandon 11 Thurgood Mar 12:35.46
Boys D1 60 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Bonfiglio, Andrew 12 St. Francis 8.69q 2
2 Kubicki, Mitchell 10 Whitmer 9.15q 2
3 Flom, Joseph 12 St. Francis 9.26q 1
4 Mclemore, Nick 10 Trotwood-Mad 9.28q 1
5 Jacocks, Davante 11 Mansfield Se 9.38q 2
6 Sutton, Kaz 11 Mansfield Se 9.57q 2
7 Morgann, Kenny 12 Centerville 9.66q 1
8 Corbin, Sam 12 St. Francis 10.40q 1
9 Harrod, Stuart 10 Centerville 10.75 2
10 Lopez, Parker 9 Whitmer 11.13 2
11 Mercer, Shane -- Mansfield Se 11.67 1
Boys D1 60 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Bonfiglio, Andrew 12 St. Francis 8.63
2 Kubicki, Mitchell 10 Whitmer 8.94
3 Flom, Joseph 12 St. Francis 9.26
4 Sutton, Kaz 11 Mansfield Se 9.45
5 Mclemore, Nick 10 Trotwood-Mad 9.49
6 Jacocks, Davante 11 Mansfield Se 9.94
7 Corbin, Sam 12 St. Francis 10.16
8 Morgann, Kenny 12 Centerville 10.37
Boys D1 4x200 Meter Relay
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Whitmer 1:37.73 2
2 Whitmer 'B' 1:41.85 2
3 Mansfield Senior 1:41.88 2
4 Ponitz 1:42.41 1
5 Colonel Crawford 1:43.11 1
6 Withrow 'B' 1:43.79 1
7 St. Francis De Sales-Toledo 1:45.17 2
8 Thurgood Marshall 1:46.01 2
9 Mansfield Senior 'B' 1:48.09 2
-- Thurgood Marshall 'B' DQ 1 Number 2 cut in too
Boys D1 4x400 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 St. Francis De Sales-Toledo 3:44.91
2 Thurgood Marshall 3:58.79
3 Thurgood Marshall 'B' 4:11.38
Boys D1 4x800 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Centerville 8:34.41
2 St. Francis De Sales-Toledo 9:04.83
3 Centerville 'B' 9:18.59
4 Colonel Crawford 9:20.96
5 Springfield-Holland 9:25.90
6 Thurgood Marshall 9:43.75
Boys D1 High Jump
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Mays, Isaiah 12 Withrow 5-06.00 1.67m
2 Sutter, Matt 12 Whitmer 5-06.00 1.67m
3 Long, Clay 11 Colonel Craw 5-02.00 1.57m
-- Walling, Luke 9 Whitmer NH
-- Smith, Shane -- Mansfield Se NH
Boys D1 Pole Vault
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Szychowski, Tyler 12 Whitmer 13-06.00 4.11m
2 Laubenthal, Colin 11 Unattached 13-00.00 3.96m
3 Kubicki, Mitchell 10 Whitmer 13-00.00 3.96m
4 Alexander, Adam 11 Old Fort 12-06.00 3.81m
5 Hanna, Austin 12 Whitmer 12-00.00 3.65m
6 Hoerig, Chase JR Findlay 11-00.00 3.35m
7 Landin, Kam 11 Colonel Craw 10-06.00 3.20m
8 Kubicki, Zach 9 Whitmer 9-06.00 2.89m
9 Taylor, Brooks 11 Bowling Gree 9-06.00 2.89m
10 Johnson, Corey 12 Colonel Craw 9-00.00 2.74m
11 Perry, Mitch 12 Whitmer 8-00.00 2.43m
-- Walling, Luke 9 Whitmer NH
Boys D1 Long Jump
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Cospy, Eric 11 Trotwood-Mad 6.26m 20-06.50
2 Sutter, Matt 12 Whitmer 5.97m 19-07.00
3 Mays, Isaiah 12 Withrow 5.80m 19-00.50
4 Baker, Keenan 11 Whitmer 5.61m 18-05.00
5 Lawrence, Anthony 10 St. Francis 5.46m 17-11.00
6 Flom, Joseph 12 St. Francis 5.25m 17-02.75
7 Urban, Isaac 9 Toledo Chris 5.16m 16-11.25
8 Okonta, Alex 11 St. Francis 4.85m 15-11.00
9 Bell, Jamal 11 Whitmer 4.82m 15-09.75
10 Green, Ashanti 10 St. Francis 3.90m 12-09.50
Boys D1 Triple Jump
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Jones, Kameron 11 Unattached 11.39m 37-04.50
Boys D1 Shot Put
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Bryer, Logan 12 Genoa Area 57-11.00 17.65m
2 Demaline, Nick 12 Liberty Cent 56-07.50 17.25m
3 Harris, Maurice 12 St. Francis 51-06.00 15.69m
4 Landers, Robert 11 Wayne 50-07.50 15.43m
5 Brooks, Terrance 12 Mansfield Se 49-01.00 14.96m
6 Cospy, Eric 11 Trotwood-Mad 45-02.50 13.77m
7 Roop, Tim 12 Centerville 44-01.50 13.44m
8 Lane, Nick 9 Bowling Gree 42-07.00 12.97m
9 Herstine, Blake 11 Wayne 42-07.00 12.97m
10 Harder, Noah 10 Toledo Chris 39-00.00 11.88m
11 Watkins, Shae 10 Arcadia 38-11.00 11.86m
12 Yoho, Dean 10 Wayne 36-10.50 11.23m
13 Archimule, Chudi 11 Centerville 35-06.50 10.83m
14 Dye, Josh 10 Colonel Craw 33-10.00 10.31m
15 Rose, Skylar 11 Colonel Craw 33-09.00 10.28m
16 Demaline, Ryan 9 Liberty Cent 32-09.50 9.99m
17 Wilkes, Steve 9 Springfield- 32-08.50 9.96m
18 Caraballo, Josh 12 St. Francis 32-08.00 9.95m
19 Newsome, Sterling 9 Wayne 32-03.00 9.82m
20 Eblen, James 11 Centerville 31-06.00 9.60m
21 Otto, Alex 10 Wayne 30-05.00 9.27m
22 Wells, Maximillian 11 Wayne 29-09.50 9.08m
23 Omolo, Jardon 9 Wayne 29-06.50 9.00m
24 Flores, Steve 9 Springfield- 27-04.50 8.34m
25 Stewart III, Ralph 11 Withrow 27-03.00 8.30m
26 Colton, Travis 9 Wayne 25-05.50 7.75m
27 Mcfarland, Devin 9 Wayne 25-05.00 7.74m
-- Roberts, Jordan 9 Wayne FOUL
Boys D1 Weight Throw
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Bryer, Logan 12 Genoa Area 74-02.00 22.60m
2 Lane, Nick 9 Bowling Gree 62-02.00 18.94m
3 Eblen, James 11 Centerville 55-06.25 16.92m
4 Landers, Robert 11 Wayne 55-03.75 16.85m
5 Roop, Tim 12 Centerville 52-05.50 15.98m
6 Harris, Maurice 12 St. Francis 51-10.50 15.81m
7 Herstine, Blake 11 Wayne 47-11.00 14.60m
8 Otto, Alex 10 Wayne 45-03.25 13.79m
9 Yoho, Dean 10 Wayne 42-06.25 12.96m
10 Rose, Skylar 11 Colonel Craw 38-05.25 11.71m
11 Newsome, Sterling 9 Wayne 38-02.50 11.64m
12 Wells, Maximillian 11 Wayne 33-11.50 10.35m
13 Omolo, Jardon 9 Wayne 27-11.75 8.52m
14 Colton, Travis 9 Wayne 27-08.00 8.43m
15 Mcfarland, Devin 9 Wayne 25-06.25 7.77m
Girls D2-D3 60 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Butler, Michaela 10 Liberty-Bent 7.88q 1
2 Ayers, Jocelyn 12 Bath 8.22q 4
3 Reynolds, Colleen 11 Gibsonburg 8.30q 3
4 Clay, Amanda 12 Van Wert 8.36q 6
5 Mulholland, Kacie 11 Spencerville 8.39q 1
6 Carr, Bekah 11 Celina 8.41q 7
7 Kleinschmit, Madisyn 11 St. Joseph C 8.43q 3
8 Sears, Madison 10 Elmwood 8.52q 1
9 Smith, Kennedy 12 West Holmes 8.53 2
10 Wright, Rylee Unattached 8.54 2
11 Petty, Tyanna 12 Unattached 8.62 5
11 Thepsoranthyn, Samatha 10 McComb 8.62 4
13 Reynolds, Kendall 11 Gibsonburg 8.63 7
14 Slone, Michaela 11 Galion 8.71 1
15 Rumer, Kennedy 11 Waynesfield- 8.75 5
16 Coker, Kennedy Dayton Wolve 8.77 7
17 McGee, Kala 12 Unattached 8.78 2
18 Shedloski, Ellie 11 Northridge-J 8.81 3
19 Tressel, Leah 9 Eastwood 8.87 7
20 Phlipot, Ashtyn 9 Celina 8.90 4
21 Imwalle, Megan 11 Celina 8.94 3
22 Ruffener, Callie 10 Wynford 8.95 6
23 Atkins, Tymacia 9 Woodward-Cin 8.96 5
24 Evans, Jayme 11 Eastwood 8.97 5
24 Hyre, Katie 12 Liberty-Bent 8.97 2
26 Dannemiller, Monica 11 Shelby 9.15 5
27 Ivy, Cashiea Dayton Wolve 9.23 3
28 Meyer, Rebecca 9 Holgate 9.28 6
29 Hirzel, Liz 11 Eastwood 9.30 2
30 Orso, Rosita 10 Woodward-Cin 9.32 2
31 Mohr, Makayla 10 Elmwood 9.35 7
32 Brammer, Holly 11 Galion 9.38 1
32 Musselman, Lisa 12 Liberty-Bent 9.38 1
34 Petty, Annie 10 Unattached 9.48 7
35 Newcomer, Kendall 11 McComb 9.49 7
36 Ernsberger, Megan 10 North Baltimore 9.61 3
37 Shaffer, Miranda 12 Shelby 9.65 1
38 Green, Jenna 11 Houston 9.77 4
39 Dismuke, Mykrya Dayton Wolve 10.24 6
40 Miller, Winnova 11 Indian Lake 10.33 4
41 Hinds, Caitlin 9 Waynesfield- 10.34 6
42 Glaser, Carolyn 9 Loudonville 10.41 4
43 Wheeler, Lauren 9 Celina 10.56 5
Girls D2-D3 60 Meter Dash
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Butler, Michaela 10 Liberty-Bent 7.85
2 Ayers, Jocelyn 12 Bath 8.09
3 Reynolds, Colleen 11 Gibsonburg 8.19
4 Clay, Amanda 12 Van Wert 8.29
5 Mulholland, Kacie 11 Spencerville 8.36
6 Kleinschmit, Madisyn 11 St. Joseph C 8.41
7 Carr, Bekah 11 Celina 8.49
8 Sears, Madison 10 Elmwood 8.54
Girls D2-D3 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Ayers, Jocelyn 12 Bath 27.28 1
2 Reynolds, Colleen 11 Gibsonburg 28.02 1
3 Butler, Michaela 10 Liberty-Bent 28.06 2
4 Sears, Madison 10 Elmwood 28.27 3
5 Clay, Amanda 12 Van Wert 28.46 1
6 McGee, Kala 12 Unattached 28.77 3
7 Atkins, Tymacia 9 Woodward-Cin 28.80 7
8 Kleinschmit, Madisyn 11 St. Joseph C 28.93 2
9 Rumer, Kennedy 11 Waynesfield- 29.05 4
10 Reynolds, Kendall 11 Gibsonburg 29.12 1
11 Hunter, Sarah 12 Riverdale 29.21 4
12 Wright, Rylee Unattached 29.29 2
13 Teman, Brooke 12 Unattached 29.33 1
14 Kohne, Jasmine 12 Ashl Crestview 30.32 3
15 Menix, Haley 12 Northridge-J 30.70 3
16 Penwell, Tiffany 10 Riverdale 30.85 4
17 Silone, Savannah 10 Allen East 31.17 5
18 Mohr, Makayla 10 Elmwood 31.27 5
19 Shroll, Abby 12 Van Buren 31.58 7
20 Meyer, Rebecca 9 Holgate 32.09 3
21 Orso, Rosita 10 Woodward-Cin 32.12 6
22 Dodge, Araeha 10 Riverdale 32.50 6
23 Newcomer, Kendall 11 McComb 32.57 4
24 Perez, Sarah 9 Allen East 32.86 5
25 Wise, Kaye Lynn 11 Riverdale 33.28 6
26 Neimeyer, Morgan 10 Allen East 33.48 6
27 Green, Jenna 11 Houston 33.82 6
28 Falls, Kaitlyn 11 Houston 34.61 7
29 Wheeler, Lauren 9 Celina 36.00 8
30 Glaser, Carolyn 9 Loudonville 36.20 8
31 Lin, Zee Maumee Valley CD 36.56 7
32 Dismuke, Mykrya Dayton Wolve 37.10 5
Girls D2-D3 400 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Reynolds, Colleen 11 Gibsonburg 1:05.55 1
2 Teman, Brooke 12 Unattached 1:06.48 1
3 Beach, Mallory 11 Otsego 1:07.12 3
4 Hunter, Sarah 12 Riverdale 1:08.01 2
5 Ayers, Jocelyn 12 Bath 1:08.27 1
6 Willett, Emma 9 Holgate 1:09.91 1
7 Brammer, Holly 11 Galion 1:11.76 2
8 Newcomer, Kendall 11 McComb 1:12.48 1
9 Slee, Cameron 9 Holgate 1:13.28 1
10 Shroll, Abby 12 Van Buren 1:13.49 3
11 Wise, Kaye Lynn 11 Riverdale 1:17.68 3
-- Lin, Zee Maumee Valley CD DQ 3 (cut in too early)
Girls D2-D3 800 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Radcliff, Kayla 11 River Valley 2:33.97
2 Resnik, Rachell 12 Van Buren 2:35.01
3 Mulholland, Kacie 11 Spencerville 2:35.66
4 Wenig, Alex 10 Otsego 2:36.75
5 Willett, Gabbi 9 Holgate 2:37.10
6 Phlipot, Ashtyn 9 Celina 2:38.61
7 Slone, Michaela 11 Galion 2:40.70
8 Garrett, Jordie 12 Shelby 2:42.12
9 Baumlein, Kaitlyn 12 Liberty-Bent 2:42.37
10 Manns, Aubreah 10 Riverdale 2:43.07
11 Grenier, Madi 11 Liberty-Bent 2:44.86
12 Guy, Jasmine Dayton Wolve 2:55.49
13 Coker, Kennedy Dayton Wolve 3:01.23
14 Krassow, Emma 11 Elmwood 3:02.35
15 Barre, Abby 9 Galion 3:04.03
16 Henry, Kelsey 9 St. Joseph C 3:10.05
17 Frankart, Ashley 11 Liberty-Bent 3:10.81
18 Slee, Carly 11 Holgate 3:18.51
19 Ellison, Kaitlyn 9 Houston 3:20.53
Girls D2-D3 1 Mile Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Willett, Gabbi 9 Holgate 5:37.97
2 Sponaugle, Hannah 9 Eastwood 5:43.15
3 Resnik, Rachell 12 Van Buren 5:52.73
4 Garrett, Jordie 12 Shelby 5:57.07
5 Burner, Courtney 10 Woodmore 6:03.08
6 Thomas, Taylor 10 Liberty-Bent 6:03.84
7 Miller, Devony 11 Liberty-Bent 6:08.96
8 Grenier, Madi 11 Liberty-Bent 6:13.76
9 Adams, Cierra 11 Spencerville 6:18.89
10 Garver, Andi 10 Liberty-Bent 6:34.09
11 Manns, Aubreah 10 Riverdale 6:40.37
12 Barre, Abby 9 Galion 6:55.34
13 Steinberger, Lexie 9 St. Joseph C 7:08.96
14 Hunter, Alli 11 Liberty-Bent 7:45.62
Girls D2-D3 3200 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Willett, Emma 9 Holgate 12:28.75
2 Adams, Cierra 11 Spencerville 14:22.04
Girls D2-D3 60 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Rose, Ciera 11 West Holmes 9.68q 1
2 Wenning, Michaela 12 Celina 9.99q 2
3 Petty, Tyanna 12 Unattached 10.00q 2
4 Woodruff, Carly 12 West Holmes 10.05q 4
5 McGee, Kala 12 Unattached 10.66q 3
6 Perez, Sarah 9 Allen East 10.69q 1
7 Jackson, Emily 10 Celina 10.70q 3
8 Silone, Savannah 10 Allen East 10.88q 3
9 Hlad, Emma 9 Shelby 10.92 4
10 May, Kelsey 10 Liberty-Bent 10.96 4
11 Huffman, Jocelyn Dayton Wolve 11.00 4
12 Neimeyer, Morgan 10 Allen East 11.02 2
13 Peplinski, Megan 12 Liberty-Bent 11.12 1
14 Wolff, Elise 12 Eastwood 11.19 2
15 Ernsberger, Megan 10 North Baltimore 11.26 2
16 Shaffer, Miranda 12 Shelby 11.28 3
17 Obrock, Kaleigh 11 Eastwood 11.29 1
18 Dannemiller, Monica 11 Shelby 11.31 1
19 Atkins, Tymacia 9 Woodward-Cin 11.34 4
20 Dodge, Araeha 10 Riverdale 11.44 3
21 Gallegos, Tyra 9 Riverdale 11.82 3
22 Nissen, Jolynn 9 Eastwood 11.89 1
23 Berg, Tarrah 12 Indian Lake 11.91 2
24 Coker, Kennedy Dayton Wolve 12.11 4
25 Petty, Annie 10 Unattached 12.61 2
26 Kline, Andrea 10 Ashl Crestview 12.82 3
27 Hinds, Caitlin 9 Waynesfield- 14.49 1
-- Coleman, Jada Dayton Wolve DNF 2
Girls D2-D3 60 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Wenning, Michaela 12 Celina 9.67
2 Rose, Ciera 11 West Holmes 9.74
3 Petty, Tyanna 12 Unattached 9.96
4 Woodruff, Carly 12 West Holmes 10.20
5 Jackson, Emily 10 Celina 10.54
6 McGee, Kala 12 Unattached 10.60
7 Perez, Sarah 9 Allen East 10.97
8 Silone, Savannah 10 Allen East 11.15
Girls D2-D3 4x200 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Celina 1:58.18
2 West Holmes 1:59.66
3 Liberty-Benton 2:01.97
4 Dayton Wolverines Track Club 2:04.32
Girls D2-D3 4x400 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Liberty-Benton 4:40.73
2 Otsego 4:44.85
3 Dayton Wolverines Track Club 4:46.19
Girls D2-D3 4x800 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Holgate 10:38.98
2 Otsego 10:48.92
3 Eastwood 10:49.38
4 Liberty-Benton 11:07.01
5 Liberty-Benton 'B' 12:01.95
6 St. Joseph Central Catholic 12:50.71
Girls D2-D3 High Jump
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Wenning, Michaela 12 Celina 5-06.00 1.67m
2 Petty, Tyanna 12 Unattached 5-00.00 1.52m
3 Petty, Annie 10 Unattached 5-00.00 1.52m
4 Peplinski, Megan 12 Liberty-Bent 4-10.00 1.47m
5 Thepsoranthyn, Samatha 10 McComb 4-10.00 1.47m
6 Mulhal, Makena 9 West Holmes 4-10.00 1.47m
7 Shedloski, Ellie 11 Northridge-J 4-10.00 1.47m
8 Hlad, Emma 9 Shelby 4-08.00 1.42m
9 Nissen, Jolynn 9 Eastwood 4-08.00 1.42m
10 Flores, Haven 10 Eastwood 4-08.00 1.42m
11 Selhorst, Jenna 11 Eastwood 4-06.00 1.37m
12 Launstein, Marisa 9 Eastwood 4-06.00 1.37m
13 Hinds, Caitlin 9 Waynesfield- 4-04.00 1.32m
-- Falls, Kaitlyn 11 Houston NH
Girls D2-D3 Pole Vault
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Amato, Savannah 11 Unattached 11-03.00 3.42m
2 Ruffener, Callie 10 Wynford 10-06.00 3.20m
3 Carr, Bekah 11 Celina 9-06.00 2.89m
4 Jackson, Emily 10 Celina 8-06.00 2.59m
5 Hirzel, Liz 11 Eastwood 8-00.00 2.43m
6 Wolff, Elise 12 Eastwood 8-00.00 2.43m
7 Grcegorczyk, Jordan 10 Woodmore 7-06.00 2.28m
7 Gilmore, Kendall 9 Celina 7-06.00 2.28m
7 Graham, Madison 12 Wynford 7-06.00 2.28m
10 Berg, Tarrah 12 Indian Lake 7-06.00 2.28m
11 Obrock, Kaleigh 11 Eastwood 7-06.00 2.28m
-- Perez, Sarah 9 Allen East NH
-- Rollo, Matty 10 Eastwood NH
Girls D2-D3 Long Jump
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Carr, Bekah 11 Celina 5.00m 16-05.00
2 Clay, Amanda 12 Van Wert 4.88m 16-00.25
3 Wenning, Michaela 12 Celina 4.81m 15-09.50
4 Menix, Haley 12 Northridge-J 4.64m 15-02.75
5 Selhorst, Jenna 11 Eastwood 4.25m 13-11.50
6 Holman, Jaclynn 12 Liberty-Bent 4.25m 13-11.50
7 Wright, Rylee Unattached 4.24m 13-11.00
8 Scarberry, Morgan 12 Loudonville 3.93m 12-10.75
9 Barre, Abby 9 Galion 3.85m 12-07.75
10 Evans, Jayme 11 Eastwood 3.74m 12-03.25
11 Miller, Winnova 11 Indian Lake 3.26m 10-08.50
-- Shedloski, Ellie 11 Northridge-J FOUL
Girls D2-D3 Triple Jump
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Rumer, Kennedy 11 Waynesfield- 9.37m 30-09.00
2 Hunter, Sarah 12 Riverdale 9.24m 30-03.75
3 Peplinski, Megan 12 Liberty-Bent 9.18m 30-01.50
4 Menix, Haley 12 Northridge-J 8.96m 29-04.75
5 Holman, Jaclynn 12 Liberty-Bent 8.27m 27-01.75
Girls D2-D3 Shot Put
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Mallory, Morrisa 10 Unattached 34-07.00 10.54m
2 Brittian, Brittany 12 Eastwood 33-06.00 10.21m
3 Dewey, Katie 11 Elmwood 33-00.00 10.05m
4 Fruchey, Aubrey 12 Unattached 32-08.00 9.95m
5 Griffith, Emily 12 River Valley 32-04.00 9.85m
6 Pauley, Carrol 9 Riverdale 31-09.00 9.67m
7 Thomas, Rachel 9 Holgate 29-11.50 9.13m
8 Luc, Emily 12 St. Joseph C 29-11.00 9.11m
9 Lambert, Samantha 11 Wynford 29-07.00 9.01m
10 Branstetter, Sarah 12 River Valley 28-02.50 8.59m
11 Reinhart, Tricia 11 St. Joseph C 28-01.00 8.55m
12 Fleming, Jordan 12 Riverdale 28-01.00 8.55m
13 Adkins, Emma 10 Elyria Catho 27-10.00 8.48m
14 Reinhart, Olivia 9 St. Joseph C 27-07.50 8.42m
15 Smelcher, Livie 9 Liberty-Bent 27-07.00 8.40m
16 Court, Dani 10 Galion 26-02.00 7.97m
17 Haggerty, Madison 10 Loudonville 26-02.00 7.97m
18 Pauley, Cara 9 Riverdale 26-00.50 7.93m
19 Cunningham, Brianna 11 Elyria Catho 19-01.00 5.81m
Girls D2-D3 Weight Throw
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Pauley, Carrol 9 Riverdale 46-02.75 14.09m
2 Griffith, Emily 12 River Valley 37-02.50 11.34m
3 Dewey, Katie 11 Elmwood 37-00.00 11.27m
4 Smelcher, Livie 9 Liberty-Bent 36-11.00 11.25m
5 Branstetter, Sarah 12 River Valley 34-05.00 10.49m
6 Haggerty, Madison 10 Loudonville 33-10.00 10.31m
7 Fruchey, Aubrey 12 Unattached 29-00.00 8.83m
8 Pauley, Cara 9 Riverdale 28-02.00 8.58m
9 Court, Dani 10 Galion 20-05.75 6.24m
Boys D2-D3 60 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Gorski, Cole 12 Otsego 7.17q 1
2 Douglas, Ethan 12 River Valley 7.32q 1
3 Cook, Chase 12 Liberty-Bent 7.38q 4
3 Snowden, Devin 11 Eastwood 7.38q 4
5 Conkle, Chase 11 Liberty-Bent 7.48q 8
5 Fridley, Daniel 11 Waynesfield- 7.48q 1
7 Dippold, Seth 12 Coldwater Ca 7.49q 8
8 Nye, Zach 12 Patrick Henr 7.50q 2 (7.4916)
9 Armistad, Alex 12 Galion 7.50 1 (7.4975)
10 Boals, Doug 11 River View 7.50 3 (7.4990)
11 Lewis, Deontre 12 Woodward-Cin 7.56 7
12 Adams, Brandon 12 River View 7.57 8
13 Schuh, Anthony 12 Spencerville 7.58 4
14 Bruning, Steven 12 Eastwood 7.60 3
15 Hoodlebrink, Jake 12 Eastwood 7.64 6
16 Fryer, Jacob 10 Galion 7.66 5
17 Hall, Luke 11 Waynesfield- 7.71 7
17 Seifert, Brennan 11 Eastwood 7.71 6
19 Gonya, Mitchell 12 St. Joseph C 7.72 3
20 Church, Ben 12 Eastwood 7.74 5
20 Dye, Bobby 12 Indian Lake 7.74 2
22 Schlumbohm, Brent 12 Eastwood 7.76 5
22 Wahl, Ben 12 Indian Lake 7.76 4
24 Thompson, Don Paul 11 Indian Lake 7.77 4
24 Merritt, Cole 10 Indian Lake 7.77 6
26 Young, Caelin 12 Loudonville 7.78 1
27 Kimbler, Mike 10 Indian Lake 7.79 1
28 Wilson, Calvin 9 Spencerville 7.80 6
28 Fortner, Cole 10 Wynford 7.80 8
30 Bader, Grant 11 Celina 7.82 8
30 Marquart, Kolton 12 Arlington-un 7.82 6
32 Solt, John 11 Arlington-un 7.83 8
33 Vance, Hunter 11 Indian Lake 7.84 7
34 Morgan, Montel 12 Indian Lake 7.86 5
35 Jasso, Austin 11 Elmwood 7.95 2
35 Corser, Abel 9 Holgate 7.95 8
37 Ivy, Caleb 9 Galion 7.97 5
37 Kline, Cameron 11 Ashl Crestview 7.97 3
39 Salinas, Antonio 8 Eastwood 7.99 2
40 Alvarez, A.J 11 Holgate 8.00 7
41 Browne, Garrett 10 Eastwood 8.03 6
41 Hemmelein, Chance 12 Otsego 8.03 2
41 Elledge, Josh 12 Arlington-un 8.03 1
44 Pugh, Evan 10 Spencerville 8.06 5
44 Hout, Nick 12 Ashl Crestview 8.06 3
46 Melendez, Isaak Maumee Valley CD 8.14 4
47 Staugler, Nick 12 Coldwater Ca 8.15 4
48 Hannah, Trevon 12 River View 8.16 8
48 Andrich, Jordan 11 Elmwood 8.16 4
50 Bowsher, Kevin 10 Galion 8.17 7
51 Taulker, Zach 9 Elmwood 8.20 3
52 Miller, Deven 12 Ashl Crestview 8.22 7
53 Essinger, Cody 10 Arlington-un 8.24 2
54 Ringo, Dillon 12 Celina 8.35 3
55 Sherman, Jaeden 11 St. Joseph C 8.61 3
56 Asman, Shane 11 Indian Lake 8.81 6
57 Masters, Brennor Maumee Valley CD 9.01 7
Boys D2-D3 60 Meter Dash
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Gorski, Cole 12 Otsego 7.15
2 Douglas, Ethan 12 River Valley 7.28
3 Snowden, Devin 11 Eastwood 7.35
4 Fridley, Daniel 11 Waynesfield- 7.46
5 Cook, Chase 12 Liberty-Bent 7.47
6 Conkle, Chase 11 Liberty-Bent 7.48
7 Nye, Zach 12 Patrick Henr 7.49
8 Dippold, Seth 12 Coldwater Ca 7.52
Boys D2-D3 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Lewis, Deontre 12 Woodward-Cin 24.06 1
2 Bauer, George 11 Upper Scioto 24.64 1
3 Conkle, Chase 11 Liberty-Bent 24.68 2
3 Adams, Brandon 12 River View 24.68 1
5 Hall, Luke 11 Waynesfield- 24.69 3
6 Boals, Doug 11 River View 24.72 3
7 Fridley, Daniel 11 Waynesfield- 25.06 2
8 Dippold, Seth 12 Coldwater Ca 25.08 2
9 Johnson, Khalid 12 Woodward-Cin 25.11 2
10 Jasso, Austin 11 Elmwood 25.41 4
11 Hamilton, Kam 11 Shelby 25.69 3
12 Marquart, Kolton 12 Arlington-un 25.80 4
13 Gonya, Mitchell 12 St. Joseph C 25.94 1
14 Bader, Grant 11 Celina 26.09 3
15 Fortner, Cole 10 Wynford 26.25 5
16 Staugler, Nick 12 Coldwater Ca 26.29 4
17 Alvarez, A.J 11 Holgate 26.38 2
18 Corser, Abel 9 Holgate 26.51 2
19 Digby, Aj 10 Otsego 26.52 5
20 Andrich, Jordan 11 Elmwood 27.37 5
21 Melendez, Isaak Maumee Valley CD 27.42 1
22 Ringo, Dillon 12 Celina 29.26 5
23 Masters, Brennor Maumee Valley CD 29.33 3
24 Sherman, Jaeden 11 St. Joseph C 29.60 5
25 Meyer, Cody 10 Houston 29.78 3
Boys D2-D3 400 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Staugler, Nick 12 Coldwater Ca 55.29 1
2 Bauer, George 11 Upper Scioto 56.20 1
3 Stamper, Trevis 12 River View 57.33 1
4 Orr, Colton 12 Shelby 57.64 1
5 Pugh, Evan 10 Spencerville 59.30 2
6 Boehme, Wanja 9 Liberty-Bent 59.31 2
7 Glover, Jezoar 10 Woodward-Cin 59.32 3
8 Wolford, Brendon 10 Liberty-Bent 59.67 1
9 Werner, Quintin 10 Waynesfield- 1:00.44 2
10 Mayse, Derrek 10 Houston 1:02.61 3
11 Weekly, Garrett 10 Waynesfield- 1:08.53 3
-- Stollings, Garrett 8 River View NT 1
Boys D2-D3 800 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Weaks, Cameron 12 Liberty Cent 2:15.88
2 Mcmichael, Trevor 11 Spencerville 2:16.25
3 Lauck, Joe Unattached 2:21.99
4 Mathias, Josh 11 Elmwood 2:23.20
5 Rosengarten, Nate 11 St. Joseph C 2:27.33
6 Meyer, Alan 12 Liberty Cent 2:30.08
7 Dick, Matthew Maumee Valley CD 2:30.17
8 Hayes, Stephen 10 Waynesfield- 2:31.56
9 Jenkins, Cheyne 9 Elmwood 2:32.31
10 Jansen, Lukas Maumee Valley CD 2:38.23
11 Kuss, Mike 11 St. Joseph C 2:41.36
12 Brown, Immanuel 10 Woodward-Cin 2:42.21
-- Stollings, Garrett 8 River View DNF
Boys D2-D3 1 Mile Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Gleason, Ty 11 Liberty-Bent 5:01.06
2 Jester, Devon 11 Houston 5:04.51
3 Uresti, Wyatt 12 River Valley 5:05.79
4 Meyer, Alan 12 Liberty Cent 5:10.92
5 Pinson, Vince 11 Liberty Cent 5:11.04
6 Vipperman, Seth 10 Willard 5:21.77
7 Jasso, Andrew 11 Elmwood 5:23.58
8 Rivers, Josh 9 River Valley 5:28.26
9 Riley, Troy 10 Houston 5:32.41
10 Magill, Billy 11 Unattached 5:34.40
11 Gupta, Derek 10 Liberty-Bent 5:35.36
12 Goodrich, Chris 12 Elmwood 5:50.99
13 Parker, Jacob 11 Upper Scioto 5:51.92
14 Mathias, Harley 10 River View 5:52.44
15 Rosenberge, Remington 9 Liberty-Bent 5:56.22
16 Shermis, Nicholas Maumee Valley CD 6:05.60
17 Brown, Immanuel 10 Woodward-Cin 6:22.81
18 Asman, Shane 11 Indian Lake 6:23.77
Boys D2-D3 3200 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Jester, Devon 11 Houston 11:04.02
2 Vipperman, Seth 10 Willard 11:48.98
3 Riley, Troy 10 Houston 11:56.58
4 Eick, Jakob 11 River View 12:06.89
5 Magill, Billy 11 Unattached 12:37.85
Boys D2-D3 60 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Nye, Zach 12 Patrick Henr 8.50q 1
2 Schuh, Anthony 12 Spencerville 8.69q 1
3 Stamper, Trevis 12 River View 9.03q 2
4 Orr, Colton 12 Shelby 9.04q 2
5 Wheeler, Nick 12 Ashl Crestview 9.10q 2
6 Lament, Drew 10 Waynesfield- 9.46q 2
7 Johnson, Khalid 12 Woodward-Cin 9.73q 1
8 Dye, Bobby 12 Indian Lake 9.86q 1
9 Vondenhuevel, Dussel 10 Celina 10.17 2
10 Mayse, Derrek 10 Houston 10.31 2
Boys D2-D3 60 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Nye, Zach 12 Patrick Henr 8.49
2 Schuh, Anthony 12 Spencerville 8.71
3 Orr, Colton 12 Shelby 8.87
4 Stamper, Trevis 12 River View 8.98
5 Wheeler, Nick 12 Ashl Crestview 9.04
6 Lament, Drew 10 Waynesfield- 9.28
7 Johnson, Khalid 12 Woodward-Cin 9.37
8 Dye, Bobby 12 Indian Lake 9.54
Boys D2-D3 4x200 Meter Relay
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 River View 1:40.21 1
2 Eastwood 1:40.47 1
3 Indian Lake 1:40.83 2
4 Spencerville 1:41.43 2
5 Arlington-unattached 1:44.57 1
6 Ashland Crestview 1:44.78 2
7 Indian Lake 'B' 1:48.59 2
8 Loudonville 1:48.89 2
Boys D2-D3 4x400 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Otsego 4:10.04
2 Maumee Valley Country Day 4:33.39
Boys D2-D3 4x800 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Eastwood 8:56.46
2 Shelby 9:15.26
3 Elmwood 9:33.90
4 Otsego 9:42.16
5 Waynesfield-Goshen 10:17.43
Boys D2-D3 High Jump
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Stine, Cody 11 Shelby 6-04.00 1.93m
2 Sprinski, Dan 12 Woodmore 6-02.00 1.87m
3 Hoodlebrink, Jake 12 Eastwood 5-10.00 1.77m
4 Armistad, Alex 12 Galion 5-10.00 1.77m
5 Snowden, Devin 11 Eastwood 5-10.00 1.77m
6 Mcmichael, Trevor 11 Spencerville 5-08.00 1.72m
7 Hoodlebrink, Tim 11 Eastwood 5-08.00 1.72m
8 Meyer, Cody 10 Houston 5-06.00 1.67m
9 Bowsher, Kevin 10 Galion 5-04.00 1.62m
10 Weaks, Cameron 12 Liberty Cent 5-04.00 1.62m
10 Scarberry, Luke 12 Loudonville 5-04.00 1.62m
12 Townsend, Frank 11 Celina 5-04.00 1.62m
13 Taulker, Zach 9 Elmwood 5-00.00 1.52m
14 Vondenhuevel, Dussel 10 Celina 5-00.00 1.52m
-- Ivy, Caleb 9 Galion NH
Boys D2-D3 Pole Vault
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Gorski, Cole 12 Otsego 15-00.00 4.57m
2 Martin, Craig 11 River Valley 14-06.00 4.41m
3 Waterman, Ben 11 River Valley 14-00.00 4.26m
4 konst, logan 9 Unattached 13-06.00 4.11m
5 Lament, Drew 10 Waynesfield- 12-06.00 3.81m
6 Wooten, Broc 10 River Valley 12-00.00 3.65m
7 Miller, Colton 12 Spencerville 11-00.00 3.35m
8 Bowers, Davis Unattached 10-06.00 3.20m
9 Wilson, Calvin 9 Spencerville 10-00.00 3.04m
9 Boyk, Joe 12 Eastwood 10-00.00 3.04m
9 Kochenderfer, Michael 10 Ashl Crestview 10-00.00 3.04m
12 Wahl, Ben 12 Indian Lake 10-00.00 3.04m
13 Reyes, Abram 11 Eastwood 10-00.00 3.04m
14 Glaser, Clayton 12 Loudonville 9-06.00 2.89m
Boys D2-D3 Long Jump
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Snowden, Devin 11 Eastwood 6.34m 20-09.75
2 Hoodlebrink, Jake 12 Eastwood 6.28m 20-07.25
3 Cook, Chase 12 Liberty-Bent 6.18m 20-03.50
4 Armistad, Alex 12 Galion 6.18m 20-03.50
5 Dippold, Seth 12 Coldwater Ca 5.95m 19-06.25
6 Fridley, Daniel 11 Waynesfield- 5.90m 19-04.25
7 Hamilton, Kam 11 Shelby 5.88m 19-03.50
8 Hall, Luke 11 Waynesfield- 5.60m 18-04.50
9 Meyer, Cody 10 Houston 5.59m 18-04.25
10 Fryer, Jacob 10 Galion 5.52m 18-01.50
11 Bruning, Steven 12 Eastwood 5.37m 17-07.50
12 Bauer, George 11 Upper Scioto 5.31m 17-05.25
13 Whitaker, Logan 11 Liberty-Bent 5.31m 17-05.25
14 Morgan, Montel 12 Indian Lake 5.22m 17-01.50
15 Scarberry, Luke 12 Loudonville 5.19m 17-00.50
16 Merritt, Cole 10 Indian Lake 5.16m 16-11.25
17 Miller, Colton 12 Spencerville 5.15m 16-10.75
18 Fortner, Cole 10 Wynford 4.50m 14-09.25
19 Andrich, Jordan 11 Elmwood 4.41m 14-05.75
20 Hannah, Trevon 12 River View 4.27m 14-00.25
-- Sprinski, Dan 12 Woodmore FOUL
-- Bader, Grant 11 Celina FOUL
Boys D2-D3 Triple Jump
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Gorski, Cole 12 Otsego 12.05m 39-06.50
2 Mcmichael, Trevor 11 Spencerville 11.92m 39-01.25
3 Lament, Drew 10 Waynesfield- 10.96m 35-11.50
4 Whitaker, Logan 11 Liberty-Bent 10.86m 35-07.75
5 Thompson, Don Paul 11 Indian Lake 10.41m 34-02.00
6 Vance, Hunter 11 Indian Lake 10.13m 33-03.00
7 Henderson, Mike 11 Loudonville 9.96m 32-08.25
8 Hannah, Trevon 12 River View 9.54m 31-03.75
Boys D2-D3 Shot Put
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Bryer, Logan 12 Genoa Area 59-08.50 18.19m
2 Demaline, Nick 12 Liberty Cent 58-00.00 17.67m
3 Ballenger, Jared 12 Fremont Ross 54-02.50 16.52m
4 Mustard, Trevor 12 Washington Court 52-01.50 15.88m
5 Buss, Evan SR Willard 49-01.00 14.96m
6 Bell, Eric 12 River Valley 46-00.50 14.03m
7 Inniger, Matthew 12 Arlington-un 45-11.50 14.00m
8 Henderson, Craig 12 Loudonville 44-08.00 13.61m
9 Achladis, Ted 10 Elyria Catho 42-05.50 12.94m
10 Hemmelein, Chance 12 Otsego 42-03.00 12.87m
11 Heckman, Jack 11 Eastwood 42-02.50 12.86m
12 Baxter, Sebastian 12 Elmwood 41-02.50 12.56m
13 Woodruff, Austin 10 River Valley 37-05.50 11.41m
14 Pugh, Evan 10 Spencerville 36-06.50 11.13m
15 Bentley, Rob 10 Elmwood 35-08.00 10.87m
16 Price, Nick 11 River Valley 35-07.50 10.85m
17 Friess, Lucas 11 Eastwood 33-07.00 10.23m
18 Demaline, Ryan 9 Liberty Cent 33-04.50 10.17m
19 Luhta, Dylan 11 Upper Scioto 33-04.00 10.16m
20 Aounah, Mohamad 10 Loudonville 32-09.00 9.98m
21 Klingel, Cort 9 River Valley 32-08.50 9.96m
22 Hannah, Trevon 12 River View 31-09.00 9.67m
23 Martin, Thomas 12 Eastwood 30-07.50 9.33m
24 Lashaway, Ryan 9 Otsego 26-09.50 8.16m
25 Starcher, jerimiah 8 River View 21-03.50 6.48m
Boys D2-D3 Weight Throw
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Bryer, Logan 12 Genoa Area 70-02.75 21.40m
2 Mustard, Trevor 12 Washington Court 60-02.25 18.34m
3 Heckman, Jack 11 Eastwood 49-03.25 15.01m
4 Henderson, Mike 11 Loudonville 45-01.75 13.76m
5 Henderson, Craig 12 Loudonville 44-10.00 13.66m
6 Friess, Lucas 11 Eastwood 40-03.00 12.26m
7 Hannah, Trevon 12 River View 34-03.00 10.43m
8 Martin, Thomas 12 Eastwood 28-06.75 8.70m
9 Aounah, Mohamad 10 Loudonville 25-09.00 7.84m
10 Starcher, jerimiah 8 River View 16-07.50 5.06m
Like·Comment·Share·E-mail·15874 views
History for Findlay High School Invitational
Show 5 more
|